Godt frammøte i Fisterløpet 2013

(Foto: John Petter Nordbø)
(Foto: John Petter Nordbø)

Trass i surt maivêr, stilte snautt 250 turgåarar og løparar i Fisterløpet 2013 torsdag 9. mai.

Fisterløpet vart arrangert for 26. gong 9. mai 2013, i surt maivêr. Om lag 130 små og store gjekk trimløpet, medan 111 løparar sprang i dei aktive klassane.
Dei aktive løparane var fordelte slik:

  • 47 born i alderen til og med 6. klasse
  • 38 menn og kvinner som sprang éin eller fleire stafettetappar
  • 21 menn og kvinner i seniorklassen
  • 5 gutar og jenter i juniorklassen

Hjelmeland Idrettslag takkar for godt frammøte, og ynskjer velkommen igjen neste år!

Resultatlister, aktive klassar:

Fisterløpet 2013: gutar til og med 6. klasse

EtternamnFørenamnKlubb
Berg›øyEliseHjelmeland Idrettslag
EieNathaniel Holta
Fr›ønsdalSteinarHjelmeland Idrettslag
Fr›ønsdalEndreHjelmeland Idrettslag
HaugeJonahHjelmeland Idrettslag
Hetlesæ‘terJosteinHjelmeland Idrettslag
JansenEgilHjelmeland Idrettslag
Kylles›øEmilHjelmeland Idrettslag
LarsenEdvardHjelmeland Idrettslag
MeltveitMads Gr›ødemHjelmeland Idrettslag
NessaSanderHjelmeland Idrettslag
PedersenJulian Holta
Schl„äwickeOleHjelmeland Idrettslag
StakkelandOskarHjelmeland Idrettslag
VadlaSondreHjelmeland Idrettslag

Fisterløpet 2013: jenter til og med 6. klasse

EtternamnFørenamnKlubb
BruMaren Eriksen
DybvigMilla
EieKarelia Holta
FlemHeleneHjelmeland Idrettslag
GabrielsenKristina MuntheHjelmeland Idrettslag
HauskenSynne MoenHjelmeland Idrettslag
HauskenTomine MoenHjelmeland Idrettslag
HauskenTuva MoenHjelmeland Idrettslag
HetlelidKaroline KvalvågHjelmeland Idrettslag
HetlelidKaja KvalvågHjelmeland Idrettslag
HetlesæterAstridHjelmeland Idrettslag
Hjørungdal VikaAneHjelmeland Idrettslag
Hjørungdal VikaMarieHjelmeland Idrettslag
IversenLeonora Kleppa
KleibergSusanneHjelmeland Idrettslag
KleppaSigne KaasinHerkules Ski
LernesMarit
MjølhusAnnaHjelmeland Idrettslag
MjølhusAmalieHjelmeland Idrettslag
MjølhusAndreaHjelmeland Idrettslag
MuntheEmilieHjelmeland Idrettslag
NessaIselinHjelmeland Idrettslag
NessaKarinaHjelmeland Idrettslag
OmmundsenTheaHjelmeland Idrettslag
PedersenKristiane Holta
SandvikKatarina ToppHjelmeland Idrettslag
SkeieCharlotte
StakkelandJohanneHjelmeland Idrettslag
StakkelandSofieHjelmeland Idrettslag
TjeltveitNora
VigaMalinHjelmeland Idrettslag
VigaHeddaHjelmeland Idrettslag

Fisterløpet 2013: gutar 7.-8. klasse

PlassStartnr.EtternamnFørenamnKlubbTid
131HaugeÅke SjursenHjelmeland Idrettslag06:57.0
230MeltveitDaniel GrødemHjelmeland Idrettslag07:35.1
365HauskenPålHjelmeland Idrettslag07:47.0

Fisterløpet 2013: gutar 9.-10. klasse

PlassStartnr.EtternamnFørenamnKlubbTid
1-SandvikTobias ToppHjelmeland Idrettslag06:46.0

Fisterløpet 2013: jenter 7.-8. klasse

PlassStartnr.EtternamnFørenamnKlubbTid
132HetlesæterGunnbjørgHjelmeland Idrettslag07:42.7

Fisterløpet 2013: kvinner senior

PlassStarnr.EtternamnFørenamnKlubbTid
184FørreSilje31:06.4
241FowlerKatarinaSTRIK33:01.6
340HetlesæterAsbjørg KvameHjelmeland Idrettslag33:45.2

Fisterløpet 2013: menn senior

PlassStartnr.EtternamnFørenamnKlubbTid
176MjølhusOlaHjelmeland Idrettslag30:09.9
267MæhleHenningNTNUI-Friidrett30:12.9
373RøgenesØyvind30:54.9
474HennigErlend WiderøeHjelmeland Idrettslag32:17.9
571HjørungdalSveinHjelmeland Idrettslag33:03.7
6KleppaOlaHjelmeland Idrettslag
7126FlemBjørn ErikHjelmeland Idrettslag33:07.0
878IversenPer Richard34:24.3
946SvinesBjørn MagneGTI34:45.9
1068WestermanHerman35:28.0
1142StakkelandEvenHjelmeland Idrettslag36:54.3
1269RossåHenrik André37:20.9
1344HoveStein37:46.1
1445WiderøeHansHjelmeland Idrettslag38:01.3
1577KleppaOve38:23.9
1643LaugalandKjellHjelmeland Idrettslag39:55.9
1779SandvikKjetilHjelmeland Idrettslag39:56.4
1872PedersenHaraldHjelmeland Idrettslag42:35.4

Fisterløpet 2013: stafett

PlassStafettlagTidLøparar
1Team GrønvikHenrik Grønvik, Tobias Topp Sandvik, Leon Schläwicke, Jasin Hjorteland Gbada, Mari Hetlesæter
2Team Awesome31.36.6Emil Verpe, Timothy Lee Laugaland, Gaute Widerøe Hennig, Kristin Hetlesæter
3Tempogjengen33:41.4Aleksander Svendsen, William Woie, Jakob Hjorteland Gbada, Åke Sjursen Hauge, Amalie Lyng Sandvik
4Bondelaget33:55.5Kjell-Magne Hjørungdal, Atle Hauge, Joar Hauge, Knut Sveinung Kleppa, Jarle Mjølhus
5Hurtigtoget frå Tau34:03.9Odd Bjarte Eie, Kjell Tore Pedersen, Nina Kristin Holta, Janne Elin Holta
6Dream team Marine Harvest37:46.1Robin Gabrielsen, Gaute Hauge, Per Magne Gabrielsen, Anita Topp Sandvik, Torunn Munthe
7Trimdamene38:59.2Elise Unande Mjølhus, Camilla Haug Flem, Jofrid Hia, Svanhild Hjorteland Gbada, Brit Dagrun Kvalvåg Hetlelid
8Team Best41:15.3Trine Moen Hausken, Katarina Topp Sandvik, Hanna Chaplin Laugaland, Lene Kvame, Nora Viga